indomed logo tel. 602 68 68 96


 

 • Szyby samoczyszczące

   

  Wszyscy doceniamy czyste, lśniące okna, przez które wpada dużo światła, jednak nikt z nas nie przepada za myciem szyb. Mamy na to sposób: wystarczy wybrać okna z szybami samoczyszczącymi, a problem rozwiązuje się sam.

   

  Czytaj dalej...
 • Szyby dźwiękoszczelne

   

  Każdy z nas potrzebuje ciszy i spokoju, aby móc wypocząć i zregenerować siły po ciężkim dniu. Życie w ciągłym hałasie i stresie powoduje rosnący niepokój, rozdrażnienie, trudności z koncentracją, a nawet wzrost ciśnienia krwi oraz bóle i zawroty głowy.

   

  Czytaj dalej...
 • Jak zmniejszyć ryzyko włamania – okna antywłamaniowe

   

  Czy wiesz, że do próby włamania statystycznie dochodzi co kilka minut? Na szczęście dzięki dobrym systemom zabezpieczeń coraz częściej na próbie się kończy. Co zatem zrobić, aby skutecznie ochronić swój dobytek?

   

  Czytaj dalej...
 • Okna energooszczędne: co zrobić, aby zaoszczędzić

   

  Jeśli budujesz dom, na pewno zastanawiasz się, co zrobić, by zmniejszyć czekające Cię wydatki na jego ogrzewanie. 

  Czytaj dalej...
 • Jak wybrać okna PCV w 5 krokach

   

  Wymiana okien w domu to inwestycja na długie lata. Często wiąże się z dużym stresem, a ponieważ na rynku jest duży wybór, czasami czujemy się zagubieni w gąszczu norm i parametrów. Nasz poradnik pomoże podjąć dobrą decyzję.

   

  Czytaj dalej...

Jak zmniejszyć ryzyko włamania – okna antywłamaniowe

Czy wiesz, że do próby włamania statystycznie dochodzi co kilka minut? Na szczęście dzięki dobrym systemom zabezpieczeń coraz częściej na próbie się kończy. Co zatem zrobić, aby skutecznie ochronić swój dobytek?

Kilka cech przeciętnego włamywacza:

 • ma refleks - najczęściej po prostu korzysta z okazji (otwarte drzwi czy okno to dla niego rodzaj zaproszenia)

 • lubi prostotę - z zaawansowanych narzędzi posiada co najwyżej śrubokręt

 • jest czujny i przedsiębiorczy - każda pora jest dla niego dobra, aby się wzbogacić

 • może, ale nie musi być silny – każdy średnio rozwinięty fizycznie złodziej potrafi w kilka chwil wyważyć całe okno

 • bywa leniwy - gdy ma do wyboru sforsowanie drzwi lub okna – wybierze okno

 • jest inteligentny – rzadko wybija szyby, bo to powoduje nadmierny hałas, a w dodatku szkodzi zdrowiu, jednak czasami zdarza mu się zapomnieć...

Jak się przed nim bronić?

Statystycznie najwięcej włamań następuje przez okna, a dokładnie poprzez wyważenie skrzydła. Czasem wystarczy mocniej naprzeć, by okno zwyczajnie wypadło. Warto więc pamiętać, że większość standardowych okien chroni, ale jedynie przed hałasem i jeśli chcesz zwiększyć własne bezpieczeństwo, powinieneś zadbać o odpowiednie szyby, wzmocnione okucia antywyważeniowe i klamki. Pamiętaj też, że standardowe rolety zewnętrzne to tylko ochrona przed światłem - bardzo łatwo można je podnieść, a ponadto większość włamań i tak następuje wtedy, gdy rolety nie są spuszczone.

Okna antywłamaniowe – na co zwrócić uwagę:

Szyby

Ważny jest dobór odpowiedniej szyby laminowanej przezroczystą folią antywłamaniową, o klasie bezpieczeństwa P2 lub P4. Trudno je przebić, a po stłuczeniu nie wypadają z ramy.

W naszej ofercie znajdują się szyby:

*antywłamaniowa (klasa P2, P4)
*antywłamaniowa termoizolacyjna od wewnątrz (klasa P4)
*antywłamaniowa obustronnie (o współczynniku przenikania ciepła k=1,4)

Jeśli masz zwykłe okna, a chciałbyś w jakiś sposób zabezpieczyć się przed rabunkiem, możesz zastosować folię antywłamaniową naklejaną na szybę od wewnątrz.Taka folia posiada dodatkowo właściwości antywybuchowe, antypożarowe i przy okazji zatrzymuje ok. 99 % procent promieniowania UV. Jest też odporna na zadrapania i działanie kwasu.

Okucia antywłamaniowe

W naszej ofercie znajdą Państwo specjalne okucia antywłamaniowe, które posiadają specjalne zaczepy (tzw. grzybki) oraz rolki ryglujące. Ilość rolek określa poziom bezpieczeństwa – w pełnej wersji są one rozmieszczone co 50 cm.

W ofercie standardowej mogą się znaleźć:

*trzy zaczepy antywyważeniowe w kwaterach rozwieralno-uchylnych (w standardzie)
*dwa zaczepy antywyważeniowe w kwaterach rozwiernych

Jeśli jednak zależy nam na wysokim poziomie bezpieczeństwa, powinniśmy zdecydować się na wersję rozszerzoną.

Klamki antywłamaniowe

Pamiętajmy, że równie ważnym elementem są klamki z kluczykiem, przyciskiem lub nowe, tzw. inteligentne klamki Secustik, wyposażone w opatentowany mechanizm blokujący przesuw okucia, jeśli próbuje się je pchnąć od zewnątrz.

Jeśli wybrałeś już okna, pamiętaj, że tylko fachowy montaż zapewni w pełni sprawne działanie powyższych zabezpieczeń. Dlatego warto wybrać solidną firmę (patrz: nasza) dysponującą fachową ekipą montażystów.

 

Nasi Partnerzy:

petecki logo                   veka logo                   brugmann logo                 pilkington logo                  roto logo