indomed logo tel. 602 68 68 96


 

 • Szyby samoczyszczące

   

  Wszyscy doceniamy czyste, lśniące okna, przez które wpada dużo światła, jednak nikt z nas nie przepada za myciem szyb. Mamy na to sposób: wystarczy wybrać okna z szybami samoczyszczącymi, a problem rozwiązuje się sam.

   

  Czytaj dalej...
 • Szyby dźwiękoszczelne

   

  Każdy z nas potrzebuje ciszy i spokoju, aby móc wypocząć i zregenerować siły po ciężkim dniu. Życie w ciągłym hałasie i stresie powoduje rosnący niepokój, rozdrażnienie, trudności z koncentracją, a nawet wzrost ciśnienia krwi oraz bóle i zawroty głowy.

   

  Czytaj dalej...
 • Jak zmniejszyć ryzyko włamania – okna antywłamaniowe

   

  Czy wiesz, że do próby włamania statystycznie dochodzi co kilka minut? Na szczęście dzięki dobrym systemom zabezpieczeń coraz częściej na próbie się kończy. Co zatem zrobić, aby skutecznie ochronić swój dobytek?

   

  Czytaj dalej...
 • Okna energooszczędne: co zrobić, aby zaoszczędzić

   

  Jeśli budujesz dom, na pewno zastanawiasz się, co zrobić, by zmniejszyć czekające Cię wydatki na jego ogrzewanie. 

  Czytaj dalej...
 • Jak wybrać okna PCV w 5 krokach

   

  Wymiana okien w domu to inwestycja na długie lata. Często wiąże się z dużym stresem, a ponieważ na rynku jest duży wybór, czasami czujemy się zagubieni w gąszczu norm i parametrów. Nasz poradnik pomoże podjąć dobrą decyzję.

   

  Czytaj dalej...

Szyby dźwiękoszczelne

 

Każdy z nas potrzebuje ciszy i spokoju, aby móc wypocząć i zregenerować siły po ciężkim dniu. Życie w ciągłym hałasie i stresie powoduje rosnący niepokój, rozdrażnienie, trudności z koncentracją, a nawet wzrost ciśnienia krwi oraz bóle i zawroty głowy.

Niestety o ciszę coraz trudniej, zwłaszcza jeśli nasze miejsce zamieszkania znajduje się w pobliżu torów kolejowych, lotniska czy nawet zwykłej, ale ruchliwej ulicy.

Zatem aby zapewnić sobie spokój, możemy rozważyć wybór szyb dźwiękoszczelnych, które znacznie redukują hałas. Aby jednak dobrać odpowiednie szyby do swoich potrzeb, należy poznać kilka faktów.

Dźwiękoszczelność okien wyrażamy za pomocą współczynnika tłumienia hałasu Rw, który mierzymy w decybelach (dB). Zależność jest prosta: im wyższy współczynnik Rw, tym mniej hałasu.

Nowoczesne okna cechuje niezła szczelność, a współczynnik Rw dla okien standardowych wynosi od 32 do 34 dB. Warto jednak wiedzieć, że dwie zwykłe szyby niekoniecznie poprawią parametry akustyczne, ale już dwie tafle o różnych grubościach mogą znacznie wpłynąć na poprawę akustyki przegrody. Tak więc szyba zespolona złożona z dwóch tafli o grubości 6 mm każda, będzie o wiele słabiej tłumić hałas, niż ta zbudowana z tafli o grubości 8 i 4 mm.

Zanim wybierzemy okna, powinniśmy ustalić, jaki rodzaj hałasu przeważa w naszym otoczeniu.

Jeśli mieszkamy w okolicach lotniska, torów kolejowych czy autostrady, to powinniśmy zadbać o to, by współczynnik okien oscylował w okolicach 40 dB. W mieście, przy ruchliwych ulicach współczynnik ten może być nieco niższy.

Nie próbujmy zredukować hałasu do zera.

Jeśli całkowicie wytłumimy hałasy pochodzące z zewnątrz, to może się okazać, że nie do zniesienia staną się inne dźwięki, takie jak np. praca systemu grzewczego! Dlatego wybierając szyby, poradźmy się dodatkowo fachowca.

My proponujemy wybór szyb zespolonych marki Pilkington, charakteryzujących się dwustopniowym uszczelnieniem między ramką dystansową i dwoma lub trzema taflami szkła.

Szyby zespolone marki Pilkington Insulight™ mają podwyższoną izolacyjność dźwiękową, co jest możliwe dzięki zastosowaniu szyb o zróżnicowanej grubości, szkła laminowanego Pilkington Optilam™ oraz szkła laminowanego dźwiękochłonnego Pilkington Optiphon™ o wysokiej izolacyjności akustycznej, w którym zastosowaną specjalną folię o znakomitych parametrach tłumienia hałasu.

Zalety:

 • *pozwala osiągnąć wysoki wskaźnik izolacji akustycznej Rw bez użycia żywic

 • *szeroki zakres parametrów akustycznych

 • *spełnia kryteria szkła bezpiecznego - odpowiednie do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych

 • *można je łączyć z innymi produktami marki Pilkington

 • *dostępne w standardowych grubościach

 • *dostępne jest w wymiarach standardowych (6000 x 3210 mm, 3210 x 2550 mm)

Pamiętajmy, że za dźwiękoszczelność okien odpowiada także odpowiedni ich montaż oraz dobre uszczelnienie.

Nasi Partnerzy:

petecki logo                   veka logo                   brugmann logo                 pilkington logo                  roto logo