indomed logo tel. 602 68 68 96


 

 • Szyby samoczyszczące

   

  Wszyscy doceniamy czyste, lśniące okna, przez które wpada dużo światła, jednak nikt z nas nie przepada za myciem szyb. Mamy na to sposób: wystarczy wybrać okna z szybami samoczyszczącymi, a problem rozwiązuje się sam.

   

  Czytaj dalej...
 • Szyby dźwiękoszczelne

   

  Każdy z nas potrzebuje ciszy i spokoju, aby móc wypocząć i zregenerować siły po ciężkim dniu. Życie w ciągłym hałasie i stresie powoduje rosnący niepokój, rozdrażnienie, trudności z koncentracją, a nawet wzrost ciśnienia krwi oraz bóle i zawroty głowy.

   

  Czytaj dalej...
 • Jak zmniejszyć ryzyko włamania – okna antywłamaniowe

   

  Czy wiesz, że do próby włamania statystycznie dochodzi co kilka minut? Na szczęście dzięki dobrym systemom zabezpieczeń coraz częściej na próbie się kończy. Co zatem zrobić, aby skutecznie ochronić swój dobytek?

   

  Czytaj dalej...
 • Okna energooszczędne: co zrobić, aby zaoszczędzić

   

  Jeśli budujesz dom, na pewno zastanawiasz się, co zrobić, by zmniejszyć czekające Cię wydatki na jego ogrzewanie. 

  Czytaj dalej...
 • Jak wybrać okna PCV w 5 krokach

   

  Wymiana okien w domu to inwestycja na długie lata. Często wiąże się z dużym stresem, a ponieważ na rynku jest duży wybór, czasami czujemy się zagubieni w gąszczu norm i parametrów. Nasz poradnik pomoże podjąć dobrą decyzję.

   

  Czytaj dalej...

 

Szyby samoczyszczące

Wszyscy doceniamy czyste, lśniące okna, przez które wpada dużo światła, jednak nikt z nas nie przepada za myciem szyb. Mamy na to sposób: wystarczy wybrać okna z szybami samoczyszczącymi, a problem rozwiązuje się sam.

Jak to działa?

Pod wpływem padających promieni UV, w wyniku reakcji chemicznej zwanej fotokatalizą, znajdujące się na powłoce szkła zanieczyszczenia organiczne ulegają rozkładowi.

Jest to możliwe dzięki temu, że szkło samoczyszczące od zewnątrz jest pokryte powłoką z tlenku tytanu, który jest tu fotokatalizatorem. Powłoka ta ma również właściwości hydrofilowe (hydrofilowość to skłonność cząsteczek chemicznych do łączenia się z wodą). Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia są z łatwością spłukiwane podczas opadów.

Tego rodzaju szkło najczęściej stosuje się w produkcji szyb zespolonych, w połączeniu z taflami o innych właściwościach, takich jak izolacja termiczna, redukcja hałasu lub ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

Polecamy szkło czyszczące marki Pilkington:

* łatwo się czyści – w czasie opadówsamo. W okresie suchym można je spłukiwać wodą z węża lub czyścić miękką szmatką namoczoną w ciepłej wodzie z mydłem

* w ciągu dnia nawet mocne zabrudzenia same się rozkładają i uwalniają

* szkło czyszczące zapewnia też wysoką przepuszczalność światła

Dodatkowo:

* oszczędza energię

* zmniejsza tzw. zimny ciąg od okna

* redukuje wewnętrzne skraplanie

Szyby samoczyszczące marki Pilkington pozwalają też na podwyższenie izolacji cieplnej (jest to możliwe, dzięki wypełnieniu przestrzeni międzyszybowej argonem). Mogą też zawierać szkło laminowane lub hartowane, co poprawia zarówno bezpieczeństwo, jak i właściwości akustyczne.

 

 

 

 

 

Nasi Partnerzy:

petecki logo                   veka logo                   brugmann logo                 pilkington logo                  roto logo